Grzybica nóg to zakażenie grzybami dotykające podeszew stóp i przestrzeni międzypalcowych. Według aktualnych danych grzybica nóg występuje u około 15 do 30 proc. społeczeństwa i stanowi istotny problem kliniczny oraz społeczny. Czy wiesz jak wyeliminować grzybice nóg?

Grzybica i nadmierna potliwość stóp są wyjątkowo nieprzyjemnymi dolegliwościami dla człowieka. Mimo tego bardzo łatwo im zapobiec, zmieniając tryb życia i odpowiednio dbając o higienę. Grzybica rozwija się w środowisku wilgotnym, dlatego tak ważne jest utrzymanie stóp suchych i czystych.- radzą specjaliści z Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak wyeliminować grzybicę nóg:

Grzybica nóg – objawy:

Oznaki i objawy grzybicy mogą być liczne, choć prawdopodobnie nie wystąpią wszystkie jednocześnie.

Są to między innymi:

  • Świąd, kłucie i pieczenie między palcami
  • Swędzenie, pieczenie i palenie na podeszwach stóp
  • Swędzące pęcherze
  • Pękanie i łuszczenie skóry, zwłaszcza między palcami i na podeszwach stóp
  • Nadmierna suchość skóry na spodzie lub bokach stóp

Z powodu nieswoistości i indywidualności objawów grzybicy nóg mogą pojawiać się trudności w zdiagnozowaniu realnych źródeł problemu. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń.

Monika ze Szczecina, 31 lat
„Od kilku miesięcy borykałam się z tym wstydliwym problemem. Zwłaszcza dla kobiet jest to wyjątkowo ciężki problem natury psychicznej. Nie ma nic gorszego jak szczególnie widoczna na basenie grzybica nóg. Smarowałam 2 miesiące preparatem, który używała moja mama, jednak pozytywnych efektów nie było widać w ogóle. Następnie po wizycie u lekarza zakupiłam kolejny specyfik, który po stosowaniu przez dłuższy nie dał również efektów. Pocieszałam się, że ludzie mają bardziej poważne problemy zdrowotne, jednak widok mojej grzybicy nie dawał mi zasnąć i normalnie funkcjonować. Któregoś dnia moja wiara w skuteczne wyeliminowanie problemu wróciła. Przyjaciółka powiedziała mi o teście, który określa stan całego organizmu, dzięki czemu można ustalić przyczyny problemów z grzybicą stop, a następnie dobrać indywidualną kurację.”

Specjalista radzi
”Jeśli masz wysypkę na stopach, która nie zmniejsza się lub pogarsza po podjętych wcześniej domowych środkach leczniczych i utrudnia codzienne życie, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalista. Ponadto jeśli zauważysz nadmierne zaczerwienienie, obrzęk, drenaż lub gorączkę i podejrzewasz, że masz grzybicę stóp jak najszybciej wykonaj Test Obciążeń Organizmu, który pomoże określić prawdziwe przyczyny dolegliwości.”- Weronika Łapińska, specjalista Revitum.

Szybko pozbądź się wstydliwej grzybicy nóg

Tak naprawdę grzybica nóg jest tematem tabu. Większość z osób dotkniętych tym schorzeniem nie zdaje sobie sprawy z tego, że wystarczy wykonać jeden Test Obciążeń, aby dowiedzieć się jak sobie pomóc – i to na stałe. Test Obciążeń wskaże w jakiej kondycji jest nasz organizm, układ odpornościowy i narządy. Sprawdzi jakie obciążenia organizmu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Ponadto w trakcie jednego testu, który trwa ok. 45 minut, specjalista przeprowadzający test dokładnie wyjaśni i omówi wyniki. Następnie dobierze indywidualną, naturalną kurację, która pomoże wyeliminować problem grzybicy z organizmu. Przy eliminowaniu problemy grzybicy bardzo ważne jest kompleksowe podejście. Nie wystarczą maści, czy tabletki – one tylko usuwają na chwilę objawy. Trzeba usunąć przyczyny powstawania grzybicy!