Grzybice skóry i błon śluzowych należą do grupy chorób zakaźnych wywołanych przez grzyby chorobotwórcze. Zakażeń skóry z roku na rok jest więcej. Statystyki szacują, że grzybice występują u prawie 20 proc. ludzi żyjących w umiarkowanej strefie klimatycznej. Czy wiesz jak rozpoznać szybko grzybicę skóry?

Grzybice są znacznie groźniejsze niż podejrzewano. Co roku powodują na świecie 1,5 mln zgonów, a zatem niemal tyle, co tak groźne infekcje jak malaria i gruźlica – wynika z raportu szkockich specjalistów, opublikowanego na łamach „Science Translational Medicine”.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak wyeliminować grzybicę skóry:

grzybica

Objawy grzybicy skóry

Grzybica skóry objawia się zmianami na powłoce ciała i jej martwych wytworów, takich jak włosy czy paznokcie.
Najczęściej dochodzi do infekcji:

  • skóry stóp,
  • między palcami, na podeszwie
  • na dłoniach jednej lub obu rąk
  • rzadziej w pachwinach.

Grzyby łatwiej infekują skórę, gdy jest ona uszkodzona.
Ze względu na to, że lubią wilgoć oraz ciepło, grzybice skóry często pojawiają się:

  • w fałdach skórnych, np. pod pachami
  • między pośladkami
  • pod piersiami
  • w fałdach na brzuchu u osób otyłych

Z powodu nieswoistości i indywidualności objawów grzybicy skóry mogą pojawiać się trudności w zdiagnozowaniu realnych źródeł problemu. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń.

Agnieszka z Wrocławia, 33 lata
„Od kilku miesięcy borykałam się ze wstydliwym problemem grzybicy skóry na paznokciach. Zwłaszcza dla kobiet jest to wyjątkowo ciężki problem natury psychicznej. Smarowałam 2 miesiące preparatem, który używała moja mama, jednak pozytywnych efektów nie było widać w ogóle. Byłam już załamana psychicznie, nie chciałam wychodzić z domu i pokazywać się w towarzystwie. Któregoś dnia moja wiara w skuteczne wyeliminowanie problemu wróciła. Przyjaciółka powiedziała mi o teście, który określa stan całego organizmu, dzięki czemu można ustalić przyczyny problemów z grzybicą paznokci, a następnie dobrać indywidualną kurację.”

Specjalista radzi
”Grzyby wydzielają bardzo silne toksyny i zatruwają cały nasz organizm, a zwłaszcza mózg. Silna grzybica może doprowadzić do braku koncentracji, ogólnego zniechęcenia życiem, a nawet depresji. Przeciążony toksynami człowiek jest ciągle zmęczony, często zmienia nastroje, odczuwa niewytłumaczalny strach i zagrożenie. Żeby do tego nie dopuścić, warto jak najszybciej wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pomoże nam określić prawdziwe przyczyny dolegliwości.”- Weronika Łapińska, specjalista Revitum.

Szybko i łatwo pozbądź się grzybicy skóry!

Tak naprawdę grzybica jest tematem tabu. Większość z osób dotkniętych tym schorzeniem nie zdaje sobie sprawy z tego, że wystarczy wykonać jeden Test Obciążeń, aby dowiedzieć się jak sobie pomóc – i to na stałe. Test Obciążeń wskaże w jakiej kondycji jest nasz organizm, układ odpornościowy i narządy. Sprawdzi jakie obciążenia organizmu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Ponadto w trakcie jednego testu, który trwa ok. 45 minut, specjalista przeprowadzający test dokładnie wyjaśni i omówi wyniki. Następnie dobierze indywidualną, naturalną kurację, która pomoże wyeliminować problem grzybicy z organizmu. Przy eliminowaniu problemy grzybicy bardzo ważne jest kompleksowe podejście. Nie wystarczą maści, czy tabletki – one tylko usuwają na chwilę objawy. Trzeba usunąć przyczyny powstawania grzybicy!