Każdego wstajesz z łóżka jak za karę, stale odczuwasz zmęczenie, niewyspanie i na nic nie masz ochoty. Brak sił może być spowodowany m.in. anemią, stresem, nadmiarem kofeiny lub zakażeniem układu moczowego. Przewlekłe zmęczenie to bardzo niebezpieczne zjawisko, bo wiele chorób zaczyna się niecharakterystycznymi objawami ogólnymi. Nawet nowotwory tak się zaczynają- uczuciem osłabienia i niemocy – ostrzegają interniści. Teraz jest sposób by rozpoznać przyczyny i wyeliminować zmęczenie!
ciągłe zmęczenie


”Stałe uczucie zmęczenia, problemy z koncentracja, senność, bóle mięśni – to podstawowe objawy zespołu przewlekłego zmęczenia (CFS) – schorzenia, na które cierpi coraz więcej osób i które nazywane jest chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Nie do końca jednak wiemy, co je wywołuje, a część lekarzy uważa, że takie schorzenie nie istnieje (zwłaszcza w Europie, choć WHO w 1993 roku wpisało chorzenie na listę chorób cywilizacyjnych) – przyczyną złego samopoczucia pacjenta ma być według nich depresja. Zalecane jest badanie profilaktyczne, gdy wyżej wymienione objawy powtarzają się regularnie.” – specjaliści z TIP (Towarzystwo Internistów Polskich)

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak są przyczyny ciągłego zmęczenia:
[iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/Qh_Kb7z_ljM” frameborder=”0″ allowfullscreen]

Jak się pozbyć ciągłego zmęczenia?

Jesteś znużony? Apatyczny? Brakuje ci energii? Najchętniej cały dzień spędziłbyś na lozku? Przyczyną takiego stanu może być przepracowanie lub niesprzyjająca pogoda. Ale nie zawsze jest to takie proste. Przedłużające się zmęczenie może być symptomem poważnego schorzenia. Wiele schorzeń rozwija się podstępnie. Często jedynym ich objawem jest brak sił.

Ciągłe zmęczenie – poznaj przyczyny:

  • Niedobór żelaza, czyli anemia
  • Nadmiar glukozy – cukrzyca
  • Zapalenie wątroby
  • Niewydolność nerek
  • Kłopoty z tarczycą
  • Zespół przewlekłego zmęczenia (ZPZ)

Ponadto przyczynami mogą być:

  • Chroniczne zmęczenie może oznaczać hipotonię (niedociśnienie)
  • nadmiar kofeiny
  • utajone choroby serca
  • bezdech senny
  • choroby płuc
  • zakażenia układu moczowego
  • nietolerancja pokarmowa

Ciągłe zmęczenie- 8 skutecznych metod

  • Staraj się nie pić ani kawy, ani herbaty. (Kofeina przyspiesza wydalanie magnezu, który dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Zamiast filiżanki kawy wypij szklankę soku pomarańczowego. Twój organizm otrzyma drogocenną witaminę C, a jednocześnie ułatwisz mu przyswajanie żelaza.)
  • Aktywność fizyczna (Wystarczy pół godziny dwa razy w tygodniu.)
  • Odetchnij (Przez większość czasu nie korzystamy z pełnej pojemności płuc. Oddychamy szybko i płytko, tak jakbyśmy byli cały czas w stresie. Głębokie, spokojne oddechy dają przypływ energii.)
  • Rutyna rodzi zmęczenie. (Staraj się urozmaicać sobie plan dnia. Ograniczaj prace domowe do minimum.)
  • Nie zapominaj o śniadaniu. (To najważniejszy posiłek w ciągu dnia. )
  • Nie przegrzewaj mieszkania.
  • Zapewnij sobie odpowiednią dawkę witaminy B i C. (Brak tych witamin sprawia, że czujemy się wyczerpani.)
  • Staraj się wysypiać regularnie i na ile to możliwe długo, myśl optymistycznie.

Do szybkiego odnalezienia przyczyn ciągłego zmęczenia konieczne jest wykonanie Testu Obciążeń. Test określa stan całego organizmu, nie zwlekajmy więc i rozpoznajmy naszą dolegliwość nim będzie za późno.

Poznaj jeszcze jeden sposób na ciągłe zmęczenie

Rano wypij na czczo szklankę wody z łyżką miodu i sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Napój przygotuj wieczorem, aby przez noc uaktywniły się enzymy zawarte w miodzie. Do niesłodzonego soku jabłkowego (najlepiej sama go wyciśnij lub kup sok jednodniowy) dodaj łyżeczkę drobno startego korzenia imbiru. Zmiksuj dojrzałego banana ze szklanką soku z pomarańczy (świeżo wyciśniętego), trzema truskawkami (mogą być mrożone), łyżeczką zmielonego siemienia lnianego i małym kubkiem jogurtu naturalnego. Obierz i pokrój dwa owoce kiwi. Winogrona (małą kiść) poprzekrawaj na pół i usuń pestki. Zmiksuj owoce z kilkoma orzechami włoskimi, dodaj listki świeżej mięty. Burak ćwikłowy i kawałek selera obierz, zetrzyj na drobnej tarce, a potem zmiksuj. Przypraw do smaku sokiem z cytryny. Możesz rozcieńczyć napój niegazowaną wodą mineralną.
ciągłe zmęczenie
Specjalista radzi

”Polacy bardzo często lekceważą zmęczenie, a pogorszenie formy tłumaczą zazwyczaj wiekiem albo tym, że to chwilowa dolegliwość. Przewlekłe zmęczenie, jako choroba, utrzymuje się przez przynajmniej pól roku. Mówimy o takich objawach jak senność poranna, ból mięśni, czy stawów. Te dolegliwości mogą wystąpić razem, ale też pojawiają się pojedynczo. Osoby narzekające na zmęczenie przez długi okres i rozpoznające u siebie inne objawy zespołu chronicznego zmęczenia powinny wykonać Test Obciążeń Organizmu. Lepiej nie ryzykować, test jest w stanie szybko wykryć prawdziwa przyczynę dolegliwości.”- Weronika Łapińska, specjalista Revitum.

Ciągłe zmęczenie możesz łatwo wyeliminować!

Zmęczenie w dobie współczesności, jest naszym towarzyszem każdego dnia. Pogoń za dobrobytem, chwytanie kilku prac na raz, przeciążenie obowiązkami, jak również niezdrowy styl życia, szybko odbiją się na zdrowiu. Niewysypianie się, niedobory witaminowe i pierwiastkowe, nikła aktywność fizyczna, brak higieny umysłowej, szybko nas przytłaczają. Niemniej jednak, przewlekłe zmęczenie, to częsty objaw różnych, poważnych stanów chorobowych. Dlatego nie lekceważmy ,,błahych” objawów, tylko wykonajmy Test Obciążeń Organizmu. Test Obciążeń wskaże w jakiej kondycji jest nasz organizm, układ odpornościowy a także układy i narządy. Sprawdzi jakie obciążenia organizmu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Co więcej w trakcie jednego testu, który trwa ok. 45 minut, jeżeli zajdzie taka potrzeba specjalista przeprowadzający test dokładnie wyjaśni i omówi wyniki. Dobierze indywidualną, naturalną kurację, która pomoże w odzyskaniu dobrego zdrowia i samopoczucia.